WSTĘP

Znajdziesz tu praktyczne informacje, które może pomogą przetrwać sytuacje, związne z ograniczeniem funkcjonowania struktur państwowych lub społeczeństwa.

To nie jest poradnik dla preppersów, którzy mają schron przeciwatomowy w ogródku i zapasy żywności na rok.
To jest poradnik dla przeciętnego mieszkańca miasta, który nie posiada nawet piędzi ziemi, na której mógłby rozbić namiot.
Nie ma tu instrukcji, jak zbudować szałas w lesie czy jak przygotować ognisko samopotrzymujące swoje palenie przez całą noc. Ale zaarte tu informacje ułatwią przygotowanie się do nieprzewidzianych zdarzeń, aby w razie konieczności nie siedzieć i nie zastanawiać się "co ja mam teraz zrobić" tylko działać.

Starałem się usystematyzować jakoś tę wiedzę, którą sam zgromadziłem, choć zapewne nie wiem wszystkiego.
Odsiać ziarno od plew i przepuścić je przez filtr zdrowego rozsądku.

Pewne przygotowania mogą wymagać nakładów finansowych, ale nie trzeba od razu kupować (no, chyba że kogoś stać) zestawu ucieczkowego za kilka tysięcy złotych, jako że sklepy dla preppersów wyczuły koniunkturę i oferują różne zestawy przydatnych (czy na pewno?) rzeczy za ciężkie pieniądze.

Niektóre z zawartych tu informacji możesz wyśmiać lub skwitować żartem o babci, która miała kilka drogocennych nocników pod łóżkiem, a jak wybuchła wojna to i tak się w gacie zesrała.

Ja chciałbym się obsrać jak najmniej, czego Wam i sobie życzę.